Jūs esat sadaļā

Multimēdija

Multimēdija

Akumulatori un Ladetaji

Mūsdienās pilnīgi visas digitālās iekārtas ko mēs lietojam ir aprīkotas ar baterijām, jeb akumulatoriem, kurus ir iespējams uzlādēt neskaitāmas reizes un tādā veidā mēs varam nodrošināt šo ierīču vieglu pārvietošanu un īstu portativitāti. Visas mūsdienu ierīces sākot no digitālajām fotokamerām līdz viedtālruņiem un portatīvajiem datoriem izmanto akumulatorus, bet tāpēc, ka šādu akumulatori uzlādes-izlādes cikli ir ierobežoti un parasti ir no 500 līdz 1500 reizēm, tad parasti arī ir nepieciešams iegādāties jaunu akumulatoru tad, kad ierīce vēl nav savu mūžu nokalpojusi. Iegādājoties, piemēram, portatīvo datoru, parasti mēs to izmantojam vairāk kā 2 vai 3 gadus, bet akumulators pie ikdienas lietošanas jau pēc 2 vai 3 gadiem noteikti būs visai nolietojies un nespēs vairs uzņemt tik daudz enerģijas, kā tas vija sākumā. Un tieši tāpēc tad arī ir pieejami dažādi maiņas akumulatori. Un, protams, arī nevajag aizmirst par parastajām AA un AAA baterijām, kuras tad arī mums ir nepieciešamas visdažādākajām iekārtām un šeit arī daudz labāk ir iegādāties tieši uzlādējamus akumulatorus un lādētāju nevis katru reizi pirkt jaunas, vienreiz lietojamas, baterijas. Protams šādas atkal-uzlādējāmas baterijas būs dārgākas, bet laika gaitā to cena noteikti tev atmaksāsies vairākkārtīgi, it sevišķi tad, ja tev šīs baterijas ir vajadzīgs lietot lietos apjomos.

usb ladejama baterija

Multimēdija

Web Kameras

Web kameras, jeb vienkārši saucamas par tīmekļa kamerām ir kameras, kas ir doma’tas pieslēgt tavam datoram, lai tu varētu veikt video zvanus. Agrākos laikos lielākoties cilvēkiem bija tieši stacionārie datori un lieli monitori, un, lai ar šādām iekārtām veiktu video zvanus tad arī bija vajadzīgas atsevišķas WEB kameras, kuru tad tu arī novietoji uz sava monitora, lai varētu veikt šos video zvanus. Mūsdienās ar portatīvo datoru un telefonu izplatību šādas tīmekļa kameras praktiski vairs nav nepieciešamas, jo mēs varam sazvanīties gan caur šiem portatīvajiem datoriem, kuriem visiem ir iebūvētas kameras, gan arī caur viedtālruņiem, kuriem arī visiem ir šīs kameras. Bet, ja tu vēlies iegūt labu attēla kvalitāti, vai arī tev vēl jo projām ir stacionārais dators, tad noteikti tev šāda kamera būs vajadzīga. Šo kameru cenas visai ievērojami atšķiras viena no otras un atkarībā no tā vai tev vajag vienkāršu kameru vai arī nopietnu iekārtu ar labas kvalitātes video iespējām tad arī tas tev izmaksās vai nu 10 Eiro vai arī pat 100 Eio!

webkamera

Multimēdija

Projektori

Projektori un projektors ir vēl viena iekārta, kas nav tik populāra, kā paši datori vai viedtālruņi, bet šīs iekārtas tik un tā tiek izmantotas gan skolās gan biznesā, gan arī mājas apstākļos. Projektori darbojas projecējo ar gaismas palīdzību attēlu uz jebkādas virsmas. Parasti šai virsmai ir jābūt baltai un apkārtējai telpai ir jābūt tumšai, lai labāk varētu saskatīt visu, kas tad tiek projecēts. Projektorus var izmantot gan dažādu prezentāciju veidošanai gan arī materiālu rādīšanai lielākai publikai, bet projektori ir arī ļoti plaši izmantoti kinoteātros un mājas kinozālēs, kur tad arī ir iespējams skatīties dažādas filmas un seriālus, projecējot tos uz sienas vai uz speciāli veidota ekrāna. Projektoru cenas var būt no dažiem simtiem Eiro par visvienkāršākajiem projektoriem, bet pat līdz vairākiem tūkstošiem par augstas izšķirtspējas un liela spilgtuma iekārtām. Parasts projektors, ko izmantot ikdienas lietošanai noteikti nemaksās vairāk par 500 Eiro, bet ja tu vēlies labas kvalitātes projektoru ar tiešām labu un spilgtu krāsu gammu tad tas var izmaksāt pat 1000 Eiro un citos gadījumos pat vēl vairāk. Tieši tāpēc, pirms tu izvēlies jaunu projektoru tev vajadzēs padomāt par to, kādām darbībām tev tas būs vajadzīgs un tikai pēc tam skatīties uz cenām un dažādiem ražotājiem.

projektors