Jūs esat sadaļā

Datori

Datori

Pārāk daudz datortehnikas?

Mūsdienās iegādāties datortehniku ir ļoti vienkārši un katru gadu datoru cenas krītas, kas liecina tikai par to ka Mūra likums vēl jo projām ir spēkā un ik pa 2 gadiem datortehnikas ātrums, ko var iegādāties par vienādu cenu palielinās 2 reizes. Un tieši tāpēc arī mēs varam pašlaik turēt savā kabatā telefonu, kuram ir jaudīgāks procesors un operatīvā atmiņa nekā pirms 10 gadiem bija jebkuram Desktop klases datoram. Bet datoru attīstība un šī vieglā to iegūšana ir radījusi arī tādu paradoksu, ka cilvēki nereti iegādājas telefonus un datorus daudz vairāk nekā viņiem patiesībā tie ir vajadzīgi un tas noved pie tehnikas nelietošanas un novecošanas.

Mēs, protams, vienmēr gribam iegādāties ātrāko un jaudīgāko datoru un telefonu, lai varētu to lietot bez aizķeršanās bet tādēļ, ka datortehnika uzlabojas šādos ātrumos, tad tad ik pa 2 vai 3 gadiem parasti ir vēlme šīs iekārtas nomainīt, bet pēc tāda laika noteikti ka šī tehnika nebūs vēl novecojusi un vēl būs pietiekoši laba lai to varētu lietot vismaz vēl tikpat ilgi. Tāpēc arī lietotas datortehnikas tirgus pēdējā laikā ir visai iecienīta vieta, kur lēti un viegli dabūt sev jaunu telefonu vai klēpjdatoru un tas liecina tikai par to, ka cilvēki bieži vien iegādājas dažādas preces pat tad, kad vēl iepriekšējās nav novecojušas. Un tieši tāpat, kā tas ir automašīnu tirgū tiklīdz, kā tu iegādājies jaunu datoru, tā uzreiz šīs iekārtas reālā vērtība samazinās par 20-30% un pēc tam ar katru gadu tā vēl krietni vien samazinās. Un tas tā it sevišķi ir ar pašiem jaudīgākajiem datoriem, jo tiem parasti ir lielāks uzcenojums nekā vienkāršām darba stacijām, kas jau izmanto lētākus un zināmākus procesorus un citas tehnoloģijas.

Un viss jau būtu labi, ja cilvēki visas šīs iekārtas iegādātos par savu naudu, ko jau ir nopelnījuši, bet patiesībā liela daļa no jaunās tehnikas tiek pirkta uz kredītiem un bieži vien tieši ar īstermiņa kredītiem un tas, savukārt, nozīmē, ka pēc tam ir vajadzīga kredītu apvienošana, lai varētu šos aizdevumus apmaksāt un salikt vienā lielākā kredītā. Un tā, kā datortehnikas cena krītās visai ievērojamā ātrumā tad būtībā tev arī jāatmaksā ir vairāk naudas nekā ir tavu iegādāto preču patiesā vērtība. Un tas nebūt nav izdevīgi!! Tāpēc, ja tu gribi vienmēr iegādāties jaunākās tehnoloģijas, tad mēģini vismaz to darīt par savu naudu nevis ņem kredītus. Un tad tu daudz labāk sapratīsi, cik liela vērtība ir tavai naudai!

Datori

Dators majam

Datorus visā pasaulē izmanto ļoti daudz cilvēku un lai gan ir dažādas šo ierīču kategorijas, kā geiming datori, studentu datori un skolnieku datori tad tomēr ir ļoti daudz cilvēki, kas neietilpst nevienā no šīm kategorijām un kuriem ir nepieciešams vienkāršs dators mājas lietošanai internetam, ziņu lasīšanai, rēķinu maksāšanai un šad tad kādas filmas vai seriāla noskatīšanai. Mājas lietošanai dators parasti ir nepieciešams lai varētu darīt visas tās lietas, ko kādreiz mēs devāmies darīt uz dažādām iestādēm, kā internetbankas izmantošana, rēķinu apmaksa, skaitītāja rādītāju nodošana un informācijas atrašanas. Ar mājas datoru cilvēki parasti iegūst iespēju momentā piekļūt visai pasaules informācijai un neatkarīgi vai ir vajadzīgs atrast kādu recepti, iegūt informāciju kā sasiet kaklasaiti vai nolādēt kādu jaunāko filmu, to visu var izdarīt ar šādu mājas datoru un interneta pieslēgumu. Mājas lietošanai datoram nav jābūt nemaz tik jaudīgam, jo mūsdienās pat vislētākie datori ir spējīgi nodrošināt lietotāju ar visām pamata lietām, sākot no interneta pārlūkprogrammas atvēršanai un beidzot ar video skatīšanos un spēlīšu spēlēšanu. Protams šāds mājas dators nebūt nebūs tik jaudīgs, kā biznesa vai spēļu datori, bet par saviem 500 Eiro tas varēs nodrošināt tevi ar visu tev nepieciešamo!

majas dators

Datori

Dators Geimera Sapnis

Īstie geimeri, jeb cilvēki, kas lielu daļu no sava laika pavada spēlējot datorspēles, neatkarīgi no tā, vai tas notiek profesionālā līmenī vai tikai kā hobijs, parasti iegādājas datorus, kuru veiktspēja ir pati labākā, kādu ir iespējams iegūt. Lai varētu spēlēt datorspēles ir nepieciešami ļoti lieli datoru resursi, kā mēs noskaidrojām geiming datoru sadaļā, bet ja tu gribi spēlēt pašas jaudīgākās spēles un to darīt tiešām profesionālā līmenī tad tev būs vajadzīgs dators, kas noteikti tev izmaksās pat vairākus tūkstošus Eiro, un kuram tad arī būs pati jaudīgākā videokarte, visātrākais procesors un lielākā operatīvā atmiņa. Šādam datoram noteikti būs vajadzīgs SSD cietais disks un dzesēšanas sistēma, ka būs spējīga atdzesēt visas šīs komponentēs. Parasti liela jauda nozīmē augstu temperatūru un tāpēc arī īsti Gaming datori, kas ir katra geimera sapnis, tad arī izmanto dzesēšanas iekārtas ar ūdens dzesēšanu vai arī ar milzu ventilatoriem, kas tad arī ir spējīgi novadīt visu karstumu no šīm datora detaļām ārpus šī datora korpusa. Parasti īstie geimeru datori ir stacionāras kastes, bet pēdējā laikā ir pieejami arī jaudīgi portatīvie datori, bet šie portatīvie spēļu datori parasti ir ļoti masīvi un tāpēc tādā veidā no viņu portativitātes nav īpaši nekādas jēgas, jo tik un tā tu nevarēsi šo datoru paņemt līdzi tikpat viegli, kā kādu citu, mazāku, iekārtu.

geimera sapnis

Datori

Dators Studientiem

Studenti un studijas parasti tiek asociēti ar kopmītnēm, nemitīgu mācīšanos un ballītēm brīvajā laikā. Studentiem parasti ir jāraksta dažādi referāti, gada projekti un protams arī neizbēgamais gala darbs, kas ir vai nu bakalaura darbs vai pat doktora disertācija. Un tieši tāpēc arī studentiem ir vajadzīgi datori, ar ko tad arī visus šos darbus veikt, bet tā, kā studentiem parasti līdzekļi ir ierobežoti, tad šiem studējošo datoriem ir jābūt pēc iespējas lētākiem, lai studenti tos tad arī varētu atļauties. Studenti parasti iegādājas datorus tikai lai varētu sērfot internetu un izveidot dažādus dokumentus, jo spēlītēm vairs šajā vecumā nav tik daudz laika un dators, kuram ir jāveic tikai visas pamatfunkcijas būs daudz daudz lētāk nekā tāds, kuram ir augstāka veiktspēja un kurš līdz ar to arī ir veidots no jaudīgākām un dārgākām detaļām. Student parasti nepērk dārgus datorus no kompānijām kā Apple, bet gan izvēlās pašus lētākos modeļus no Dell, Asus un Acer ražotājiem un tādā veidā ietaupa visai ievērojamas naudas summas. Protams šie datori nebūs tik skaisti vai nostrādāti, bet tie būs pietiekoši labi, lai ar tiem varētu izdarīt visas lietas kas nepieciešamas un iegādāties šādu datoru var par zem 300 Eiro, kas ir krietni mazāk kā vismaz 1000 Eiro, ko parasti nākas maksāt par nopietniem darba vai izklaižu datoriem.

studnets dators

Datori

Dators Skolniekam

Sākot jau no pirmās klasītes, kad bērnam ir 6 vai 7 gadi un beidzot ar 12 klasi, kad parasti jau ir 18 vai pat 19 gadi visos gados ir nepieciešams dators, gan dažādu mājas darbu veikšanai un protams arī informācijas meklēšanai. Mūsdienās aizvien vairāk skolas un skolotāji paļaujas tieši uz datoriem un internetu, lai parādītu skolēniem viņu atzīmes, lai nodotu materiālus un arī lai sazinātos ar viņiem caur tādām sistēmām, kā e-klase vai arī MyKoob. Skolēniem parasti, protams, gribās arī uz datora spēlēt spēles, un darīt citas interesantas lietas, bet tā, kā šādas darbstacijas ar lielu jaudu maksā dārgi, tad parasti skolēniem tiek komplektēti datori, kas domāti tikai darbam, mācībām un nelielām izklaidēm. Jebkuram skolnieka datoram būs pietiekoši jaudas, lai skolniekam būtu iespējams sērfot internetu, skatīties video un filmas un protams veidot dažādas prezentācijas un dokumentus. Un nereti uz šiem datoriem būs iespējams arī uzspēlēt dažādas mazāk resursu prasošas spēles un pat palaist programmas, kas nepieciešamas attēlu un video veidošanai un izmaiņām. Skolēnu datori parasti nemaksā vairāk par 300 līdz 400 Eiro, un par šo naudu parasti ir pieejams portatīvais dators, uz kura tad arī ir iespējams izdarīt visu, ko skolēnam liek darīt skola un arī lielāko daļu no tā, ko viņš vēlas panākt arī izklaidēm.

skolniece dators

Datori

Dators Gaiming

Datorspēles jau izsenis ir bijušas viena no vispieprasītākajām nodarbēm, kam mēs izmantojam personālos un portatīvos datorus, tieši tāpēc arī datoru ražotāji veido datorus ne tikai skolniekiem vai mājām, bet gan arī priekš dator-spēlēm. Šie datori parasti ir daudz jaudīgāki ar labākām videokartēm, labākiem procesoriem un daudz vairāk gan operatīvās gan parastās atmiņas. Datorspēļu spēlēšana bieži vien ir pats grūtākais darbs, ko datoram mēs varam likt darīt un tieši tāpēc arī šiem spēļu, jeb gaming datoriem ir vajadzīga spēcīga ventilācija un detaļas, kas ir spējīgas noturēt augstas temperatūras un tik un tā strādāt bez aizķeršanās. Tā, kā visu laiku mēs gribam spēlēt tikai labākās un jaunākās spēles, bet datorspēļu ražotāji parasti izmanto tikai pašu jaunāko tehniku lai varētu radīt pēc iespējas interesantākas un veikt-spējīgākas spēlēs, tad arī mums, kā spēlētājiem, nemitīgi ir jāmaina savi spēļu datori un jāuzlabo tie. Bet tas nebūt nav lēts prieks, jo jaunākās tehnikas cenas parasti sastāda vairākus simtus un īpašos gadījumos pat vairākus tūkstošus Eiro un visticamāk, ka pēc pāris gadiem, ja arī šāda iekārta tiek iegādāta, tad tik un tā nāksies to atkal mainīt vai uzlabot, jo pretējā gadījumā tev nebūs iespējams spēlēt visas jaunākās spēles. Tāpēc izvēlies kārtīgi, bet zini, ka ja tu gribi iet laikam līdzi tad ik pa 2 vai 3 gadiem tev šo gaming datoru tik un tā nāksies mainīt un uzlabot!

spelu dators